Kurtlar Vadisi Filistin'e Dava Açıldı

01/10/2010 - 13:55

Adana'da ikamet eden Selahattin Orhan, Kurtlar Vadisi Filistin filmi için yaptığı boya ve dekorasyon parasını alamadığı gerekçesiyle, yapımcı şirket Pana Film hakkında suç duyurusunda bulundu. Yaklaşık 40 bin lirayı bulan alacağı için Polat Alemdar'a seslenen Orhan, "Polat kardeş, bir operasyon da benim alacağım 40 bin lira için yapsan." dedi. Film seti yetkililerin Filistin'e yapılan haksızlığı gündeme getirdiğini ancak emeğiyle gece gündüz çalışan Türkiye'deki boyacıları mağdur ettiğini savunan Selahattin Orhan, "Biz hakkımızı istiyoruz. 15 işçiyle gece gündüz çalıştık. 26 gün durmadan çalıştık. ÇUKOBİRLİK ve Kiremithane'de yaptığımız boyalar ve dekorasyonların karşılığı verilmedi. İşçilerin sigorta bilgilerini almalarına rağmen girişleri dahi yapılmamış. 70 bin liralık alacağımız vardı sadece 30 bin lira verdiler. Hepsi faturalı. Hakkımız olan 40 bin lirası verilmiyor. Biz de hakkımızı yargıda arayacağız." diye konuştu. Orhan, normalde haftalık kişi başı 600 lira mesaiyle birlikte 700 lira ödenmesi gerekirken film yetkililerin 500 lira teklif ettiğini kendilerinin de bunu kabul etmediğini ileri sürdü. Selahattin Orhan, kendilerine alacaklarının yatırılmaması durumunda filmin galasının yapılacağı zaman bütün çalışanlarla birlikte protesto eylemi yapacaklarını duyurdu.

Bu habere yorum yaz

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options

Ziyaretçi Yorumları

ya boyacı sen dava açsan bile işine yaramaz keke. davayı actıqın kişiler kurtlar vadisini 7-8 yıldır yoneten kişiler. bence saçmalık. senın dava acarken verdıqın para bıle gerı elmıcek emın ol.

ads (not verified)
2 October, 17:35

dayıı sen kime dava açıyon ya :) bence qeri al. senin buluaştıqın kişiler "PanaFiLm". Turkiyenın en Tehlikeleri...

Adanalı (not verified)
4 October, 09:43

kardaşım biz bu toprakları torunlarımıza iade edıyoruz. k.vadısının adanaya gelmesı tum adana halkı olarak cok onemlı. bence sen alamassın davayı .

Adanalılar Vadisi (not verified)
8 October, 19:06

Adam emeğinin hakkını istiyor kardeşim , pana da ne oluyormuş Devlet mi , ki Devlet bile haksız ise vatandaşının zararını karşılıyor , pana da kim oluyor... normal bir film şirketi anladığım kadarıyla dizinin konusu ile gerçek hayattaki ayrımı yapamayan kişiler yorum yazmış. O dizide gördüğün oyuncuların dışarıda da mı öyle olduklarını zannediyorsunuz siz ? adama iş yaptırdılar ise tabiki hakkını isteyecek kişi , buna kim engel olabilir. Yukarıda yorum yazan 3 arkadaşa soruyorum Ankara'da ev yaptırıyorum , gelip bedava çalışırlar mı boya işlerinde ? bu soruya vereceğiniz cevaba göre boyacı arkadaşın durumuna verdiğiniz yorumları bir daha değerlendirin derim.

Ankara'lı (not verified)
15 October, 13:31

Şunu unutmayın ki hak verilmez, alınır! Bu adamlarda haklarını istiyorlar, istemeleri de çok doğal ! Yok Pana filmmiş. Yok şuymuş yok buymuş. Kim olursa olsun, ne olursa olsun emeğinin karşılarını istemeleri çok normal!

Kendin alabileceğin bir hakkı bırakmayacaksın sana vermelerine !

aLisqo (not verified)
19 October, 18:28

Necati Şaşmaz Güzel Bi şekile Şaşacak Bence. Daha Dogrusu Sasmıstır Bile... Kımsenın Gunahını Almadan Isısnızı Yapsanıza. Sız PANA FİLM'siniz. Sızden Beklemezdım....

Adana Genci (not verified)
31 October, 00:18

terbiyesiz herifler parasını ödesinler adamın adam hakkını istiyor, pana filim i şiddetle kınıyorum, bu kurtlar vadisi zaten artık çiğnenmiş sakız gibi oldu, Polat denen herif zaten türk erkeklerinin yüz karası bir kadın a bile el sürmedi yezid, eskiden cüneyt abi elenora'dan ayşe yapardı bari

adanalı bülent (not verified)
15 November, 08:07