Derin Demirspor

Adana Demirspor ile mazim çok uzun zamanlara dayanmaz ama son 2-3 yılını yakından takip ediyorum, kimilerine göre dünkü demirsporluyum.
Ben takımı takip etmeye başladığımda Mustafa Tuncel kulübün başkanıydı o yüzden daha eskiler hakkında yazmam doğru değil, Mustafa Tuncel'den başlayacağım, kulüp kongreye gitti ve Mustafa Tuncel aday olmadı 3. kongreden Mehmet Gökoğlu başkanlığında bir ekip çıktı, gün geldi Mehmet Gökoğlu istifa etti, Bekir Çınar başkanlığında yeni bir ekip kuruldu, şimdi Bekir Çınar istifa etti muhtemelen yine 3. kongrede varolan ekibin içerisinden bir başkan ile Adana Demirspor yoluna devam edecek...

İsimlere baktığımız zaman her isim bir önceki gelen yönetim kurulunda olan kişilerden oluşuyor, yani başarıyı, başarısızlığı, sistemi, yanlışı ve doğruyu isitfa eden başkanla birlikte en yakından görmüş kişiler. Eğer bir önceki başkan bir yanlışı görüp istifa ediyorsa aynı yönetim kadrosundaki bir başka kişi bu yanlışı, bu rahatsızlığı duymuyor mu? tecrübe sahibi değil mi, neden bildiği yanlış bir sistemin içine yani ateşin içine kendini atıyor? Aslında bu yukarıda saydığım isimlerin hepsi aynı kişi de sadece isimler mi farklı? Çark çok sistemli işliyor, taraftar öyle bir psikolojiye sokuluyor ki ne şampiyonluk isteyebiliyor ne de kimseyi sorgulayabiliyor, herkesin bilinçaltına yerleştirilmiş; biz olmasak, Aytaç Durak olmasa bu takım amatöre düşer, bu takım sahaya çıkamaz, bu takım deplasmana gidemez.. Aytaç Durak son dakikada 15bin TL vermeseydi deplasamana gidemiyordu bu takım, "Teşekkürler Aytaç Başkan", Aytaç Durak son gününde federasyona borcumuzu ödedi "Büyüksün Aytaç Başkan"... Bu arada dikkat ettiniz mi hiç Adana Büyükşehir Belediyesi lafı geçmedi, hmm acaba bu paraları Aytaç Durak belediyenin bütçesinden değil de direk kendi cebinden mi veriyor? eğer öyleyse "Büyüksün Aytaç Başkan!" Sayın Aytaç Durak ve bir o kadar değerli Adana spor medyası, Adana Demirspor taraftarı çare değil çözüm istiyor... bırakın bu takım gerekiyorsa bir deplasmana gidemesin, bırakın böyle reklam olalım, böyle rezil olalım belki o zaman taraftar bazı şeyleri sorgulamaya başlar?

belki ismi geçen kulüp başkanlarına haksızlık ediyorum, onlar gerçekten iyi niyetli olabilir, kendi ceplerinden Demirspor'a katkılar koyabilir ama neden bir kişi çıkıp da sistem böyle böyle.. bu yüzden istifa ettik demezler?

Bu şehirde çıkıp da Kral Çıplak diyebilecek cesarete sahip hiç mi bir vatandaş yok? cesareti olanın da parası yok...