2 Aylık süreç [adanapark]

9 Kasım itibariyle adanapark.com 2 aylık diyebiliriz, stabil yayına başlangıç tarihinden bu yana 2 ay geçti. Bu 2 aylık dönemde pek görülmese de onlarca yeni özellik ve kullanımı kolaylaştıran işlevsel fonksiyonlar siteye eklendi, yani gelişim sürekli devam ediyor. Başta sinema sayfasında olmak üzere diğer bölümlerde de iyileştirmeler yapıldı. Haberler bölümü de belirli bir tasarıma kavuştu diyebiliriz. Sırada Adana Rehber bölümünün içeriğinin doldurulması var, akabinde seri ilan bölümünü canlandırmak için girişimlerde bulunacağız.

Peki bu iki ayda internette ne kadar ilerledik; Google'da Adana terimi sorgulandığında ilk sayfada çıkıyoruz (2 ay öncesinde 15. sayfalarda kaybolmuştuk...), şimdilik bu çok güzel bir gelişme ama hedef ilk sayfadan ziyade ilk sayfada ilk 3 arasında olmak. Site özgün ve profesyonel çizgisini koruduğu sürece hızla yukarılara tırmanacağına inanıyoruz, Arama motorları en önemli ziyaretçi kaynağı, Adana'yı merak edenlerin aradığında Adana'yı tüm güzellikleriyle gösterebilmek ve tanıtabilmek amacımız için de ayrıca önem taşıyor. Alexa'da (alexa web sitelerinin ziyaretçi trafiğini ölçen bağımsız bir kurumdur.) ise sürekli yukarı çıkan bir grafik çizmekte, bu yazıyı girerken alexa değeri 279,000 ve bu rakam Adana'ya özgü haber siteleri ve portallarının birçoğundan daha yüksek. Alexa için de ilk 100.000 hedefler arasında yer alıyor.

Bunlara ek olarak Adana Valiliği ana sayfasında bulunan Vizyondaki Filmler bağlantısını adanapark.com'un sinema sayfasına yönlendirdi, faydalı bağlantılar kısmında da ayrıca yer aldı. Adana Valiliği bilgi işlem departmanlığına ve adanapark.com'a çeşitli platformalarda bağlantı veren tüm dostalara da teşekkür ederiz. Birçok bağlantı kaynağını istatistiklerden takip edip mutlu oluyoruz.

Adanapark.com gelişmeye sürekli devam edecek, 1 yıl sonra çok daha farklı bir konumda olacağına inanıp bu yönde çalışıyoruz...

--
biraz evvel google'da "Adana nöbetçi eczaneler" diye bir arama yaptım ve en üstte google bizim belki de Türkiye'de bir ilk olan harita üzerinde nöbetçi eczane gösterme fonksiyonunu kullanarak yer verdiğini gördüm (Aynı aramayı istanbul, ankara, bursa ve izmir için yaptığınızda böyle bir fonksiyon olmadığı görülüyor). Nöbetçi Eczanelerin güncellemesi konusunda fedaralıklarından dolayı Osman Tosun'a da bu vesileyle teşekkür edelim.