Adana'nın Delileri

Deli Zeynep: Adana'ya mal olmuş, tüm Adana'nın tanıdığı bir kadın olan Deli Zeynep; ufak tefek zayıf, son derece esmer ve kıvırdık saçlı birisidir. Akşama kadar hiç durmadan Adana'yı gezen Deli Zeynep kimseye zarar vermeyen bir kişi olarak bilinir. Mehmet ismindeki oğlu iyi bir kaleci olup Adana İdman Yurdu ve Adana Demirspor'da oynamıştır.

Deli İbo: Hakkında çok fazla bilgi bulunmayan Deli İbo; Abidinpaşa Caddesi ve Kemeraltı Cami'si etrafında dolaşır, konuşması pek anlaşılmazmış. Kimseye zararı olmayan Deli İbo anormal haraketleri ve yan yan yürüyüşüyle Adana'da ün kazanan deliler arasında yer edinmiştir.

Meryem Teyze: Adana'nın en ünlü akıl hastaları arasında yer alır, aynı zamanda "Eli Sopalı Teyze" olarak da bilinir. Sürekli ağzında sigara ve elinde sopa ile Barajyolu ve Kasım Gülek köprüsü civarında gezen Meryem teyze yanından geçenlere elindeki sopası ile vurur ve küfür eder, sopa ile vurmasına rağmen Adanalılar Zeynep Teyzeyi oldukça severler, internette de oldukça ünlü olan Zeynep Teyze'nin binlerce hayranının olduğu hayran sayfaları da vardır. Bir yıl içerisinde farklı zaman ve olaylarda üç oğlu ve kocasını kaybettikten sonra akli dengesini yitirdiği söylenmektedir.

Trafik Polisi Amca: Zaman zaman Barajyolu girişinde görünen Trafik Polisi kıyafetleri giyerek trafiği kontrol etmeye çalışan bu kişiyi de Adana'da pek çok kişi tanır. Emekli polis memuru olduğu söylenmektedir.

Adana'nın Delileri hakkında yapılan yorumlar